wtorek, 3 grudnia 2013

Co z tą diagnostyką, czyli o zwiastunach problemów na horyzoncie

Pojawił się artykuł w Naszym Dzienniku o trudnościach diagnostów i diagnostyki w Polsce.
Według mnie tekst jest o tyle dobry, że porusza się wokół takich problemów diagnostyki, o których po pierwsze się nie mówi (przynajmniej głośno), po drugie, traktuje o zjawiskach, które są co najmniej niepokojące z punktu widzenia właściwej opieki zdrowotnej pacjenta, po trzecie - nikt się nie chce na poważnie zająć takimi kwestiami i większość stara się je omijać z dala na szerokość kija, jakbyśmy mieli do czynienia z nową epidemią trądu.


piątek, 29 listopada 2013

Bonus na weekend - radziecki humor a technika

Zajrzałam na joemonster.org i znalazłam:

Spotkało się dwóch znajomych - Rosjan w pociągu. Rozmawiają sobie. Po pewnym czasie jeden z nich pyta.
- Wania, a gdzie ty właściwie jedziesz?
- A jadę z Moskwy do Petersburga a ty?
- A ja jadę z Petersburga do Moskwy.
Zamyślili się... Wania spojrzał przez okno, pociągnął papierosa i z zadumą stwierdził:
- Wot technika...

Uśmiech na weekend gwarantowany. ;-)


czwartek, 21 listopada 2013

Zostań dawcą szpiku! Dla Ciebie to 5 minut, dla Kogoś to całe życie!

Akcja ważna, aktualna i co najważniejsze - potrzebna.

Jak podaje Fundacja DKMS, co godzinę jedna osoba dowiaduje się, że choruje na białaczkę. Dla wielu chorych przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego jest jedyną szansą na nowe życie. Niestety w Polsce nadal istnieje zbyt mało zarejestrowanych potencjalnych dawców (niewiele ponad 470 tys.). W konsekwencji wielu pacjentów zakwalifikowanych już do przeszczepienia od dawcy niespokrewnionego nie znajduje swojego "genetycznego bliźniaka".


wtorek, 19 listopada 2013

O witaminach i porannych aminokwasach

Trafiłam na hit internetu i z miejsca pokochałam:



Nie ukrywam, świetny montaż zrobił swoje i dałam się nabrać - to nie występ Polaka za granicą, tylko żart CeZika ;-) Przyznaję się bez bicia, że do tej pory śmieję się z mojego ulubionego fragmentu: "Przyjmij rano, byle na czczo, aminokwasu porcje dwie albo trzy.." ;-) Po prostu mistrz!

Więcej kreatywnych filmików CeZika znajdziecie tutaj. Na tym kanale powstał niejeden internetowy hit, polecam na poprawę humoru i do posmakowania kawałka dobrej muzyki :)




sobota, 16 listopada 2013

Bonus na weekend - skleroza bezobjawowa

Wygrzebane w czeluściach internetu. :)

Spotyka się dwóch sklerotyków:
- Ej, znasz Kowalskiego?
- A jak się nazywa?
- Kto?

Mam wrażenie, że ten kawał idealnie oddaje stan umysłu przed niektórymi egzaminami. Same pytania i czysta pustka w głowie. ;-) Miłego weekendu dla wszystkich :-)